Jak wyczyścić okap kuchenny

Bardzo skutecznymi środkami do mycia elementów wyposażenia kuchni, pokrytych osadzającym się tłuszczem pomieszanym z kurzem, tworzącym brązowawą lepiącą maź są preparaty przeznaczone w gastronomi do mycia mocno zatłuszczonych naczyń o niskim stężeniu wodorotlenku sodu lub potasu.

Aby skutecznie usunąć zabrudzenia przy użyciu tych środków należy na czyszczone elementy nanieść preparat przy pomocy pędzla lub gąbki.

 Osobiście polecam pędzel, szczególnie przy okapach gdzie jest dużo niedostępnych miejsc a dzięki niemu można bez problemu do nich dotrzeć. Elementy, które można zdemontować takie jak filtry siatkowe czy pokrywy możemy położyć na podłodze. Jeżeli zaistnieje potrzeba można rozłożyć na ziemi grubszą folie aby skapująca chemia pomieszana z rozpuszczającymi się zanieczyszczeniami nie zabrudziła jej. Środek nanosimy kilkakrotnie nie dopuszczając do wyschnięcia przez 15 do 20 minut, to powinno wystarczyć aby cały brud został rozpuszczony bez konieczności szorowania. Następnie spłukujemy wodą i wycieramy do sucha. W razie pozostałych miejscowo zabrudzeń czynność powtórzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

HTML tags are not allowed.