Jak wyczyścić przypalone żelazko

Jak powszechnie wiadomo w większości polskich domów ciężko wyobrazić sobie życie bez urządzenia zwanego żelazkiem.

Będąc jego użytkownikami z czasem możemy zauważyć na stopie grzewczej ciemny, przypalony osad, który uniemożliwia prawidłowe prasowanie.
Skutecznym sposobem pozbycia się zanieczyszczeń spowodowanych zbyt wysoką temperaturą jest wylanie na powierzchnię odporną na działanie zasad (płytka ceramiczna, szkło) niewielkiej ilości płynu zawierającego wodorotlenek potasu. Środki, które go zawierają to głównie preparaty do czyszczenia kominków, grilli, piekarników itp.

Następnie, kładziemy żelazko na rozlany środek czyszczący, (możemy ewentualnie wykorzystać do tego nasączoną preparatem szmatkę, będzie ona działać jak tampon i zapobiegać zbyt szybkiemu wysychaniu) odstawiamy urządzenie na 2-3godziny, po upływie tego czasu myjemy stopę żelazka wodą usuwając resztki zanieczyszczeń.

Uwaga!
Zaleca się podczas czyszczenia używania rękawic ochronnych aby nie dopuścić do kontaktu preparatu ze skórą.

One comment on “Jak wyczyścić przypalone żelazko

  1. malarz on said:

    Masakra w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Tyle lat żyję na tym świecie i dopiero teraz, całkowicie przypadkowo, znalazłem rozwiązanie czegoś nad czym sporadycznie zastanawiam się od dobrych kilkunastu lat. Świetna strona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

HTML tags are not allowed.