Jak wyczyścić przypalony garnek

Przypaliłeś garnek, patelnię albo jakiekolwiek inne naczynie? Prawdopodobnie nie pierwszy i nie ostatni raz. Zapraszamy do porady jak sobie z tym szybko poradzić.

Aby uniknąć żmudnego szorowania, tracenia niepotrzebnie czasu i narażania naczyń na zarysowania można do tego celu wykorzystać płyny do mycia mocno zabrudzonych, przypalonych naczyń lub urządzeń gastronomicznych. Są to środki żrące, zawierające wodorotlenek sodu lub potasu. Wystarczy nalać do zanieczyszczonego naczynia gorącą wodę z dodatkiem preparatu czyszczącego i pozostawić do czasu rozpuszczenia zabrudzeń. Można też wykorzystać w taki sam sposób tabletki przeznaczone do zmywarek, nie posiadają one tak mocnych właściwości rozpuszczających zabrudzenia ale też sobie dobrze radzą.

Dobrym przykładem może być preparat firmy Tenzi – Gran smog wykorzystywany do mycia piekarników, grilli lub szyb kominkowych (aby zobaczyć jego działanie można przejść do poradnika Jak wyczyścić przypalone żelazko gdzie został użyty do usunięcia zabrudzeń ze stopy żelazka).

 Kolejnym przykładowym środkiem może być

  •  310 concentryl firmy elfix
  • gran gar firmy tenzi

Przy używaniu tego rodzaju środków powinniśmy zachować ostrożności!
Należy unikać kontaktu ze skórą i korzystać z rękawic ochronnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

HTML tags are not allowed.