auto

Czyszczenie tapicerki samochodowej

Każdy właściciel auta zapewne wie, że po pewnym czasie eksploatacji przychodzi moment, w którym trzeba pojazd wyczyścić. Czytaj więcej »

_MG_2087

Jak usunąć nieprzyjemny zapach

Aby skutecznie walczyć z uciążliwymi i nieprzyjemnymi zapachami musimy podzielić je na dwie grupy. Czytaj więcej »

jez pigmejski mycie

Jak wykąpać jeża

Regularne czyszczenie, a właściwie – kąpanie jeża jest bardzo ważne w każdej hodowli, a sam proces – bardziej skomplikowany niż mogłoby się początkowo wydawać. Czytaj więcej »

przypalony garnek

Jak wyczyścić przypalony garnek

Przypaliłeś garnek, patelnię albo jakiekolwiek inne naczynie? Prawdopodobnie nie pierwszy i nie ostatni raz. Zapraszamy do porady jak sobie z tym szybko poradzić. Czytaj więcej »

Jak usunać kamień z łazienki

Jak usunąć kamień z baterii łazienkowej

Główną przyczyną nadmiernego osadzania się osadu wapiennego na armaturze sanitarnej jest woda, zawierająca nadmierną ilość związków mineralnych. Czytaj więcej »

Tags: , , ,

czyszczenie kabniny prysznicowej

Jak wyczyścić kabinę prysznicową

Decydując się na zakup, montaż oraz użytkowanie kabiny prysznicowej musimy pamiętać o tym, że aby utrzymać ją w nienagannym stanie nie wystarczy pokryć powierzchni Czytaj więcej »

Tags: , , ,

usuwanie tuszu z dlugopisu

Jak usunąć ślady po długopisie

Każdy z nas, spotkał się na pewno z sytuacją, w której podczas pisania ubrudził swoimi przyborami ubrania lub inne materiały nas otaczające. Czytaj więcej »

Tags: , , , , ,

Czyszczenie marmuru

Jak wyczyścić marmur

Aby skutecznie dbać o posadzkę marmurową, blat czy parapet musimy pamiętać, że marmur jest skałą metamorficzną, powstałą z przeobrażenia się dolomitów i wapieni. Jej główny skład to krystaliczny kalcyt Czytaj więcej »

Tags: , , ,

jak usunac naklejke miniatura

Jak usunąć naklejkę

Na pozbycie się uciążliwych naklejek istnieje wiele sposobów możemy się ich pozbyć za pomocą rozpuszczalników, oleju, pary wodnej podawanej pod ciśnieniem lub mechanicznie. Czytaj więcej »

Tags: , , , ,

miniaturka

Jak usunąć plamy oleju

Będąc na parkingu samochodowym, w magazynie czy garażu możemy zauważyć pod naszymi stopami ciemne plamy, które mimo powierzchownego oczyszczenia Czytaj więcej »

Tags: , , ,

sorbent (1 of 1)-2

Jak usunąć rozlany olej

Wyobraźmy sobie sytuację, w której wylewa się nam olej. W przypadku małej ilości nie jest to problem, wystarczy zetrzeć, przemyć Czytaj więcej »

Tags: , , , ,

usuwanie krwi miniaturka

Jak usunąć plamy z krwi

Bardzo często, podczas nieszczęśliwego wypadku zdarza się nam poplamić krwią ubranie lub inne materiałowe przedmioty, pytanie co Czytaj więcej »

Tags: , ,

przypalone żelazko miniaturka

Jak wyczyścić przypalone żelazko

Jak powszechnie wiadomo w większości polskich domów ciężko wyobrazić sobie życie bez urządzenia zwanego żelazkiem. Czytaj więcej »

Tags: , ,

olej roślinny

Jak usunąć tłuste plamy z ubrań

Jedną z prostych ale bardzo skutecznych metod, którą możemy wykorzystać do usuwania tłustych plam nawet tych, które były czyszczone przy pomocy środków piorących, Czytaj więcej »

Tags: , , , ,

okap miniaturka (1 of 1)

Jak wyczyścić okap kuchenny

Bardzo skutecznymi środkami do mycia elementów wyposażenia kuchni, pokrytych osadzającym się tłuszczem pomieszanym z kurzem, tworzącym brązowawą Czytaj więcej »

Tags: ,

kominek

Jak wyczyścić kominek

Jedną z metod jest stosowanie preparatów chemicznych zawierających węglan wapnia, Czytaj więcej »

Tags: ,